Költözzünk a tengerre!

Oggi

A kérdés csak az, hogy városba vagy családi házba? Hogy mikor? Nos, a projektek egyelőre csak a tervezőasztalon léteznek, de talán hamarosan valósággá válnak.

Modern városként úszkálna a tengeren a Freedom Ship, egy hatalmas óceánjáró lenne, amelynek 25 emeletén kapnának helyet a lakóhelyek, iskolák, könyvtár, kórház, kis és nagykereskedelmi üzletek, szállodák, bankok, éttermek, szórakozó helyek, kaszinó, szabadidős és sportolási lehetőségek, irodák, raktárak és kisebb üzemek. mivel a hajó Folyamatosan úton lenne, a szárazfölddel az összeköttetést repülőgépek és kompok biztosítanák, így a felső fedélzetre terveznek egy repülőteret is.

Parkok, sétányok, vízesések és tavak lesznek mindenfelé. Sok helyen hatalmas tengeri akváriumokat terveztek. A világ legnagyobb és a legszebb bevásárlóközpontját álmodták meg a hajóra, amiket szekciókra osztanak, ahol a világ országai mutatkozhatnak be.

A tervek szerint 40.000 embernek tudna otthont adni a Freedom Ship, napi 30.000 látogatót tud fogadni, ebből 10.000 ott is alhat. A hajó állandó személyzete mintegy 20.000 fő, akik a szolgáltatásokat és a hajó üzemeltetését végzik. Az ellátás – beleértve az oktatási és egészségügyi szolgáltatásokat is – luxusminőségűek lennének.

A hajót lapos fenekűnek tervezték ami, a méretéből adódóan rendkívüli stabilitást tud biztosítani, nagyobb hullámok esetén is. 600 részre tagolják a hajótestet, amit légmentesen le lehet zárni, aminek köszönhetően, sérülés esetén is biztonságban van a fedélzeten mindenki. 4 óráig ellenálló tűzgátaknak köszönhetően a hajó, gyakorlatilag tűzálló. Elektrosztatikus szellőzőrendszer fogja szállítani a szűrt és tisztított levegőt mindenfelé. Az energiaellátását is környezetkímélő módon kívánják megoldani, napelemekkel, a hullámenergia kiaknázásával és a vízenergiával.

A Freedom Ship lenne az első mobilközösség, egy nemzetközi kozmopolita, lakó, kereskedelmi és üdülőváros, ami háromévente megkerüli a Földet. A hajó méretei azért ilyen hatalmasak, mert ez a minimális méret ahhoz, hogy a közösség gazdaságilag önfenntartó legyen és kívánatos vonzó hellyé váljon az emberek és a vállalkozások számára.

Mivel a Freedom Ship tengeri hajó, ezért a nemzetközi tengeri jogok és annak az országnak a jogai lesznek érvényesek, aminek a zászlaja alatt hajóznak.

A hajó építési költsége, megközelítőleg 10 milliárd dollár.

FreedomShip2

További képekITT.

Úszógömbben, szomszédok nélkül

A másik lehetőség – ha nem szeretjük a városi forgatagot – az úszó ház, egy úszó felülettel körbevett gömb, amelynek az egyik fele a víz alatt van, a tenger vagy óceán élővilágára így állandó panorámát biztosít a lakóknak.
Mini szélerőművel és napelemekkel áramot is biztosít, az esőt és a tengervizet pedig egy generátor ivóvízzé alakítja. Közben bármerre lehet úszkálni a világban, szépen lassan, hiszen 6 km/órás az utazósebessége.

JetCapsule

Forrás: hvg.hu, koncepciok.blog.hu

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/cWVl1kg9F88″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]