Mostantól online is bejárhatja a magyarországi műemlékeket az E-ÖRÖKSÉG oldalán, ahová 15 ezer budapesti és vidéki épület, rom, műemlék, régészeti lelőhely adatait és képi anyagát töltötték fel.
Az oldalon összetett keresőben és térképen is kereshetünk a műemlékek között, akár véletlenszerűen rábökve egy-egy helyszínre, akár konkrétan, kulcsszó beírásával.

A 80 gigapixeles fotó segítségével festményeket, freskókat lehet tanulmányozni. Egészen közelről megnézhetjük a szegedi új zsinagóga kupoláját, a Mátyás-templom Mária-kapuját, a városmajori templom gyönyörű üvegablakát, a bajnai Sándor-Metternich-kastély kazettás mennyezetét és még számos további műemléki részletet.

A sztereófotók különleges technikával készült felvételek, amelyek egy piros-kék 3D-s szemüveg használata esetén valódi térhatást nyújtanak. Itt látható a győri karmelita templom, a szigetvári vár, vagy akár a Hősök tere.
A drónokkal és fotogrammetriai módszerrel készített, forgatható és zoomolható, háromdimenziós készített 3D-modellekkel 240 épületünket járhatjuk körbe.

A honlapról megismerhetjük a magyarországi örökségvédelem történetét, a hazai és nemzetközi örökségvédelmi és egyéb szervezeteket, valamint a kapcsolódó kutatási helyeket és gyűjteményeket, valamint kiadványokat.
Műemléki témájú videókat is találunk az oldalon, melyek egy része archív film, melyeket az Építésügyi Tájékoztató Központ készített az 1960–1980-as évek között.
Tájékozódhatunk a műemlékvédelmet és régészetet érintő fontosabb jogszabályokról, illetve az illetékes hatóságokról, megtudhatjuk, hogy milyen örökségvédelmi jellegű védettséggel érintett egy adott helyrajzi számmal rendelkező ingatlan.
A hírek között aktuális pályázatokra is bukkanhatunk.
A fogalommagyarázat: érthetőbbé teszi a leírásokat, hiszen olyan kifejezéseknek nézhetünk itt utána, mint az élgerinc, a gabionfal, a raszter, vagy a vakív.
Ha kirándulásra indulnánk, megtalálhatjuk egy-egy épület, műemlék leírását, címét, valamit a környékén található további műemléki helyszíneket.
Tematikus utakat is ajánlanak, így összeállíthatjuk pl. a Balaton-környéki romtemplomokat, vagy a kecskeméti szakrális műemlékeket meglátogató sétánkat.
Ügyfélkapun keresztül a felhasználók is küldhetnek fotókat, állapotjelentéseket az épületekről.
Az e-orokseg.hu platformot az Építési és Közlekedési Minisztérium készítette és kezeli.