Kiknek szól

A Fenntartható építészet útmutató építkezőknek, tervezőknek, hatóságoknak és az érdeklődőknek szól, akikből  lehet  akár későbbi építtető, vagy tudatos lakásvásárló és -használó. A legfrissebb ismereteket foglalja össze a praktikusság igényével, ami egyszerre segít a gyors döntésben és az átfogó tájékozódásban, a fenntartható építéssel összefüggő valamennyi kérdésben, a fogalmak tisztázásától az építési folyamat utolsó mozzanatáig.

Az építészet és építés teljes területe eleven átalakulás, fejlődés alatt áll. A klímaváltozás az általános gondolkodásban, a környezethez és az élet egészéhez való viszonyt illetően mindannyiunkat az alapoktól való újragondolásra kényszerít. A fejlődés szédítő sebessége az alkalmazott eszközök megfontolt alkalmazását igényli, a technika lényegére vonatkozó alapvető kérdést felvetve: áldás vagy átok?

Az építés fejlődését egyfelől a szakma élvonala, a környezeti felelősség által már áthatott kutatás-fejlesztés hajtja előre, jóval az építés kereteit meghatározó jogszabályok előtt járva. A fejlődést lassabban követő jogszabályi környezet követelményeit pedig 5-10 éves késleltetéssel követi az általános gyakorlat.

Ez a kiadvány elősegíti az előregondolkodást, mert nem kell feltétlenül a jogszabályi kényszerekre várni, hanem sokkal célszerűbb előretekinteni a jól látható fejlődési perspektívákra és már most olyan házakat építeni, melyek választ adnak a jelenkor kérdéseire és a következő generációkat is hasznosan tudják szolgálni. A kiadvány tehát azoknak szól, akik szinkronban akarnak lenni a kor építéssel összefüggő legfontosabb kérdéseivel.

Szerzők: Ertsey Attila DLA, Medgyasszay Péter PhD

A könyv az EUROPÉER Alapítvány és a Regionálna rozvojová agentúra Dolny Zemplín gondozásában jelent meg a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 SUSTAIN projektjének keretében.

Megjelent: 9584 alkalommal Utoljára frissítve: 2019. december 04., szerda 17:27